Czytnik kart zbliżeniowych – sposób na szybkie i bezpieczne zakupy

Czytniki zbliżeniowe na dobre zadomowiły się w polskich sklepach. Dzięki nim możemy z łatwością i szybko zapłacić za zakupy, bez konieczności wpisywania kodu pin. Płatności za bilety komunikacji miejskiej, poranna kawa na wynos w kawiarni, czy płatność za fast food – wiele osób nie wyobraża już sobie innego sposobu płatności, niż kartą zbliżeniową.

Dlaczego czytnik kart zbliżeniowych jest tak chętnie instalowany?

Przedsiębiorcy również bardzo chętnie instalują u siebie terminale do przyjmowania płatności kartą, które mają już wbudowany czytnik kart zbliżeniowych. Początkowo, kiedy płatności kartą były jeszcze mało popularne, sprzedawcy mieli spore opory przed przyjmowaniem płatności kartą. Wynikało to głównie ze sporych stawek prowizyjnych, jakie były pobierane za każdą zrealizowaną terminalem płatność. Obecnie stawki prowizyjne od transakcji zdecydowanie spadły, co wiąże się z większą popularnością terminali w punktach usługowych i sklepach, jak również powszechnego stosowania czytników kart zbliżeniowych.

Wygodna forma płatności

Oprócz niewątpliwej korzyści dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na wprowadzenie płatności kartą w swoich punktach, również klienci wybierający tę formę płatności będą z niej zadowoleni. Szybkość realizacji transakcji, jaką zapewnia czytnik kart zbliżeniowych, jak również brak konieczności zapamiętania i wprowadzenia kodu pin, zdecydowanie przemawia za tym, aby pożegnać się z gotówką i aktywnie płacić za zakupy zbliżeniowo.

Szybkie i bezpieczne transakcje

Transakcje zbliżeniowe są nie tylko szybkie, ale i bezpieczne. W przypadku utraty karty – jej zagubienia lub kradzieży, potencjalny złodziej nie dokona wypłaty większej gotówki bez posiadania kodu pin. Płatności do kwoty 50 zł, które można zrealizować bez jego posiadania, znacząco wpływają na poprawę bezpieczeństwa naszych środków. Posiadanie sporej ilości gotówki w portfelu, w przypadku jego kradzieży wiąże się z utratą wszystkich środków. Płacenie kartą zabezpiecza nasze pieniądze, a jednocześnie przyspiesza płacenie za zakupy.

Jest to godny polecenia sposób płatności, który jest bezpieczny i bardzo wygodny.