Michał Misiak: rozwiązania w chmurze cyfrowej zwiększają satysfakcję użytkowników

W działach contact center coraz częściej wykorzystuje się cloud contact center, czyli rozwiązania w chmurze cyfrowej. To same zalety i duże oszczędności dla firmy. Dowiedz się, czym różnią się one od tradycyjnych systemów stacjonarnych.

Cloud contact center dla wymagających

Rozwiązania w chmurze cyfrowej, które jeszcze kilka lat temu były swego rodzaju nowinką techniczną dziś są czymś zupełnie normalnym. Choć część szefów w dalszym ciągu ma opory w korzystaniu z takich nowoczesnych rozwiązań, to po niedługim czasie użytkowania, mijają one całkowicie. Łatwość obsługi, elastyczność i oszczędność powodują, że menedżerowie są bardzo zadowoleni i nie żałują nowego wdrożenia. Jak podkreśla Michał Misiak, CTO Focus Telecom Polska, przejście z tradycyjnego call center na chmurowe jest jak przesiadka z malucha do mercedesa. Rzeczywiście takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i zwiększa komfort pracy.

Dlaczego warto postawić na oprogramowanie w chmurze cyfrowej?

Wynika to przede wszystkim z kilku różnych czynników. Wśród głównych należy wymienić spore oszczędności. Nie trzeba bowiem inwestować w nowoczesny sprzęt informatyczny ani też pracowników do obsługi i utrzymania zasobów informatycznych. Dodatkowym atutem jest również to, że firma nie musi się przejmować aktualizacją oprogramowania ani modernizować istniejącego systemu. Tym wszystkim zajmuje się dostawca cloud contact center. Samo wdrożenie oprogramowania również nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga dodatkowych nakładów na sprzęt komputerowy. Dostawca integruje dostarczoną platformę komunikacyjną z systemami informatycznymi w siedzibie klienta. To znacznie zmniejsza koszty samej inwestycji.

Elastyczność pracy i większe możliwości

Rozwiązanie w chmurze cyfrowej daje znacznie większe możliwości niż stacjonarne call center. Do obsługi aplikacji wystarczy jedynie komputer z dostępem do wyszukiwarki internetowej. Dzięki temu można pracować z dowolnego miejsca. To duże udogodnienie dla menedżerów, którzy mogą monitorować pracę swoich podwładnych, a także śledzić prowadzone kampanie poza siedzibą firmy. To również większa elastyczność dla samych konsultantów, którzy mogą pracować z domu. Nie muszą jeździć do biura, niejednokrotnie oddalonego od ich miejsca zamieszkania. Dzięki temu mogą wykonywać połączenia nawet poza niestandardowymi godzinami pracy, co wpływa na dobrą obsługę klienta. Rozwiązania w chmurze cyfrowej są także świetnym pomysłem na aktywizację osób niepełnosprawnych. Michał Misiak, CTO Focus Telecom Polska, twierdzi, że po wdrożeniu systemów chmurowych zawsze obserwuje satysfakcję użytkowników.