Oprogramowanie dla gastronomii kluczem do sukcesu?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały lokal, czy może dużą restaurację, warto zaopatrzyć się w oprogramowanie dla gastronomii – http://www.mojegastro.pl/. Jest to kompleksowe rozwiązanie do obsługi sprzedaży, czy rozliczeń gastronomii. Mogą z nich korzystać małe i duże obiekty gastronomiczne, takie jak: restauracje, puby, pizzerie, bary, czy kawiarnie.

Jeden program, wiele funkcji

Oprogramowanie dla gastronomii powinno zawierać taką funkcję, jak rozliczenie kosztowe kupowanych produktów, z których przyrządza się gotowe potrawy czy dania. Menedżer restauracji powinien w systemie widzieć ilość składników, by móc zaplanować przyszłe dostawy. Powinien także móc dokonać konfiguracji danej receptury. Systemy dla gastronomii dają możliwość wyboru poszczególnych produktów, obsługi danych grup towarowych, obsługi stolików, czy systemu czasu pracy kelnerów.
Oprogramowanie współpracuje z drukarkami fiskalnymi, wagami elektronicznymi, drukarkami paragonowymi lub bonowymi, czy ekranami na kuchnię. Znacznie ułatwia to zarządzanie lokalem.

Oprogramowanie dla gastronomii winno się łączyć z bonownikami dla kelnerów, co umożliwia automatyczny wydruk zamówienia na kuchni.

Prowadzenie magazynu w gastronomii

Umożliwia to program GASTRO SZEF, który prowadzi gospodarkę magazynową firmy w oparciu o dokumentację magazynową oraz sprzedaż, która została zrealizowana na stanowiskach kelnerskich. Możemy kontrolować zużycie surowców. Program wykonuje odpowiednie rozchody składników danej potrawy, oblicza kalkulacje, marże, czy zapotrzebowanie na surowce, na podstawie założonych kart kalkulacyjnych.
Dzięki danym z programu, można dokonać ewidencji materiałowej w cenach zakupu, wraz z automatyczną dekretacją do systemów finansowo-księgowych.

Zaletą oprogramowania dla gastronomii jest to, że daje ono możliwość współpracy z kasami rejestrującymi lub stanowiskami kelnerskimi POS, które są wyposażone w monitory dotykowe, gdzie rejestrowana jest sprzedaż. Dzięki oprogramowaniu uzyskujemy skomputeryzowany system rozliczania gastronomii od dostawy surowców, obrotu wewnątrz danej firmy, do kontrolowania rozchodów surowców z tytułu sprzedaży dań.

System umożliwia dwukierunkową komunikację z kasami fiskalnymi. Program GASTRO jest wstępnie zaprogramowany przez serwis i dlatego nie wymaga od obsługi zdolności programowania. Wymiana danych w całości prowadzona jest przez program GASTRO.
Program wysyła do kas dane o artykułach, takie jak nazwy czy ceny. Wysyła także informację o grupach towarowych, czy kelnerach. A następnie program pobiera z kas informacje o obrocie syntetycznym kasy oraz poszczególnych kelnerów.

Zastosowanie technologii OLAP pozwala na stworzenie własnych analiz w dowolnym przekroju. Analizy te mają wspierać bieżącą pracę kierownictwa. Dzięki nim menedżer uzyska informację, jak podejmować decyzje o charakterze strategicznym, przez wyszukiwanie nowych trendów na rynku i bardziej dokładny wgląd we wcześniej podejmowane działania.

Funkcje programu

Oprogramowanie dla gastronomii ułatwia prowadzenie gospodarki wielomagazynowej, obsługę firm, które posiadają wiele zdalnych lokalizacji. Program pozwala także na wprowadzenie dokumentów dostaw, przesunięć międzymagazynowych oraz rozchodów wewnętrznych ze sprzedaży i produkcji. Informuje nas o przekroczonym stanie minimalnym czy maksymalnym. Prezentuje bieżące oraz wsteczne stany magazynowe.

Za pomocą systemu można także kontrolować koszty. Na podstawie kart kalkulacyjnych jest prezentowane zużycie surowców. Program umożliwia także porównanie sprzedaży z kosztem. Umożliwia wyliczenie cen kalkulacyjnych oraz marży potraw.

Dzięki programowi uzyskujemy informacje o zmianach cen zakupu surowca w stosunku do poprzednich dostaw. Z programu dowiemy się także, jakich składników do potraw nam jeszcze brakuje.

Podsumowanie

Prowadząc własny lokal czy restaurację, warto zdecydować się na zakup oprogramowania. Ułatwi nam ono prowadzenie działalności. Dzięki niemu będziemy mieć większą kontrolę nad firmą i pracownikami, co w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić więcej pieniędzy. Zwiększy to dochody naszej firmy oraz jej rentowność.