Oprogramowanie do telemarketingu jedynie dla dużych firm?

Branża call center, choć już tak niedoceniana, jak jeszcze kilka lat temu, wciąż należy do najskuteczniejszych form sprzedaży. Aby móc odnosić sukces na tym polu powinno się zainwestować w odpowiednie oprogramowanie do telemarketingu. Zobacz, czy ten system sprawdza się także w małych firmach.

Kto korzysta z oprogramowań do telemarketingu?

Nie da się ukryć, że oprogramowanie do telemarketingu wykorzystywane jest przeważnie przez duże firmy, które mają już wyrobione marki. Dzięki swojej pozycji na rynku stać ich nie tylko na utrzymywanie biur telesprzedaży, ale również mogą sobie pozwolić na kosztowne systemy CRM, a także własne serwery. Nic więc dziwnego, że banki, wydawnictwa, czy firmy telekomunikacyjne lub ubezpieczeniowe nie wahają się przed stworzeniem własnego działu sprzedaży. W końcu nie od dziś wiadome jest, że telemarketing to jedna z najskuteczniejszych form sprzedaży. Ale co w takim razie z mniejszymi przedsiębiorstwami? Czy branża call center jest dla nich odpowiednia? Wbrew pozorom tak. Dzięki rozwijającej się technologii potrzeba coraz mniej rzeczy, aby móc stworzyć centralę call center. Wystarczy w tym celu dobre oprogramowanie do telemarketingu i komputer z dostępem do Internetu. Nie oszukujmy się jednak, że mimo wielu ułatwień, które oferują firmy zajmujące się sprzedażą systemów do telemarketingu, wciąż wiele szefów małych i średnich przedsiębiorstw woli jednak postawić na inne metody dotarcia do klienta, w których poczet wlicza się sklep, sklep internetowy, ulotki, czy reklama w sieci.

Inne sposoby, aby móc postawić na telemarketing

Telemarketing ma wiele zalet, z których sprawę zdają sobie przedsiębiorcy. Aby móc obejść niedogodności związane z tworzeniem własnego działu call center, stawiają na różne sposoby. Jakie? Przede wszystkim zwracają się oni do profesjonalnych call center. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które gwarantuje Ci wysoką jakość rozmów sprzedażową. Niestety, bardzo często to rozwiązanie wiążę się z wysokimi kosztami, co jest bardzo niekorzystne przy niewielkich projektach. W takich wypadkach może okazać się, że koszt obdzwonienia pojedynczego klienta jest zbyt wysoki i cała ta usługa się kompletnie nam nie opłaca. Inną metodą jest wygospodarowanie kilku miejsc dla telemarketerów na terenie firmy. Jak już wspomniałam, niewiele trzeba, aby powstało biuro call center. Parę komputerów z dostępem do Internetu i dobre oprogramowanie do telemarketingu i już masz dział, do którego możesz szukać wykwalifikowanych pracowników.