Jakie rozwiązania call center będą odpowiednie dla Twojej firmy?

Obecnie w wielu firmach znajdują się działy contact center, wzrasta więc liczba dostawców systemów, w które można inwestować. Warto jednak wybrać te rozwiązania, które przyniosą największe zyski dla firmy, przy minimalnych kosztach. Na co zatem zwracać szczególną uwagę?

Kompleksowe rozwiązania są najlepsze

Przede wszystkim istotne jest to, żeby firma, na którą się zdecydujemy dostarczyła nam wszystkie niezbędne rozwiązania, bez potrzeby nawiązywania współpracy z kolejnymi dostawcami. Takie kompleksowe rozwiązania call center wnoszą ze sobą oprócz systemu również kompatybilne narzędzia, które nie należą bezpośrednio do systemu, ale ułatwiają pracę. Na przykład Focus Contact Center oferuje swoim klientom Focus Desk, czyli system, który monitoruje obsługę zgłoszeń od klientów, do tego możemy mieć od razu miniCRM, czyli połączoną bazę danych oraz moduł, dzięki któremu będziemy rejestrować zamówienia. Dobrze jest, jeśli nasz system ma również gotowe integracje z innymi najpopularniejszymi systemami, w tym SMS API, MS Dynamics, Magento, Skype, SalesForces, Sugar CRM czy SalesManago. Możemy również mieć od razu usługi telekomunikacyjne. W przypadku rozwiązań w chmurze idealnie jest posiadać telefonię VoIP, która zdecydowanie pomaga w mobilności agentów, a przy tym jest dużo tańsza od tradycyjnych łączy telekomunikacyjnych, a przynosi ten sam efekt, a czasem nawet lepszy.

Jakie funkcje będą dla nas odpowiednie?

Ważne jest również, abyśmy określili, jakie funkcje są dla nas niezbędne, a jakie na pewno ułatwią kontakt z klientem. Wśród takich, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ przyszłość call center będzie tak wyglądać, to przede wszystkim wielokanałowość (omni-channel). Nie ma sensu w ogóle zastanawiać się nad systemem, jeśli nasi klienci nie będą mogli połączyć się z nami nie tylko telefonicznie, ale również mailowo, przez czat, social media czy formularz www. Najlepsze rozwiązania call center posiadają również zaawansowane kolejkowania połączeń, istnieje w nich również możliwość nagrywania rozmów z tagowaniem, różne tryby automatycznego wybierania numerów czy skrypter. Wszystkie te funkcje zdecydowanie pomagają w lepszej obsłudze klienta, dlatego warto znaleźć system, który nam je wszystkie dostarczy.