Jakie terminale sprzedaje dziś producent POS?

Trudno sobie wyobrazić, aby dzisiaj płacenie kartą w supermarketach czy innych większych placówkach handlowo – usługowych było niemożliwe. Również w mniejszych sklepach obecne są dzisiaj terminale. Jakie jednak one są? Jakiego rodzaju terminale POS cieszą się największą popularnością?

Różne rodzaje płatności

Wbrew pozorom, nowoczesny terminal nie służy już jedynie do przyjmowania płatności kartą. Tak było kiedyś, jednak obecnie, producent POS, aby utrzymać się na rynku, musi wyposażać swoje terminale również w inne funkcje. Obecnie na przykład, coraz powszechniejszy staje się BLIK. Jest to duża nowoczesność, gdyż BLIK pozwala na płacenie bez karty oraz bez gotówki. Cały proces jest szybki, gdyż wystarczy podać kasjerowi numer, który każdorazowo podczas płatności generuje się w aplikacji telefonicznej.

Praktyczne urządzenie

Z pewnością, dla popularności danego terminala duże znaczenie ma jego praktyczność i funkcjonalność. Chodzi między innymi o to, aby obsługiwał on różne formy płatności, lecz nie tylko to jest ważne. Istotna jest również budowa i waga danego terminala. Dobrze jeśli jest on lekki oraz do pewnego stopnia mobilny. Dzięki temu, klient w sklepie nie musi oddawać karty w ręce kasjera, lecz kasjer może podać mu terminal. Płacenie karta staje się w ten sposób o wiele bezpieczniejsze.

Ponadto, producent POS coraz częściej decyduje się na instalację w terminalu ekranu dotykowego. Dzięki temu, praca osoby przyjmującej płatności jest o wiele łatwiejsza.

Nie bez znaczenia jest z pewnością także możliwość podpięcia do terminala innych urządzeń. Możliwość ta również ułatwia pracę kasjera. Niewątpliwie bowiem pracuje się łatwiej, jeśli wszystkie urządzenia przy kasie są ze sobą zintegrowane. Stąd też, terminal powinien posiadać wejścia na drukarkę, szufladę kasową, jak również monitor.

Niewątpliwie, rozwój terminali w ostatnich latach jest bardzo szybki. Jest to odpowiedź na oczekiwania społeczeństwa, w którym płatności kartą i innymi metodami bezgotówkowymi stają się coraz popularniejsze.