Użyj terminala POS, aby przyjmować duże sumy gotówki

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne w dobie coraz częstszych kradzieży. Najwięcej kradzieży odnotowuje się w punktach, gdzie przechowywane są duże sumy gotówki. Punkty takie powinny być jak najlepiej zabezpieczone, aby ewentualne kradzieże zostały udaremnione albo nie przyniosły dużych strat. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat terminali POS.

Płatność kartą jest bezpieczna

Sposobem na przyjmowanie dużych sum gotówki są płatności bezgotówkowe, czyli płatności kartą dzięki terminalom POS. Jest to jeden z bezpieczniejszych sposobów, ponieważ w kasie nie jest przechowywana gotówka. Trafia ona bezpośrednio na konto właściciela, dzięki bankowi, który obsługuje płatności bezgotówkowe. Potwierdzeniem transakcji jest wydruk, który zostaje wydany płacącemu oraz potwierdzenie wpłaty dla przyjmującego płatność. Nie ma on żadnej wartości dla ewentualnego złodzieja.
Przyjmowanie w ten sposób gotówki jest popularne m.in. w salonach meblowych. Meble potrafią kosztować duże sumy, liczone w kilku, a nawet kilkunastu tysiącach. Po sprzedaży kilkunastu egzemplarzy mebli, w kasie możne znajdować się ogromna suma pieniędzy. Trzymanie jej w gotówce jest ryzykowne, ponieważ stwarza to okazję dla dokonania przestępstwa. Dlatego właściciel salonu meblowego powinien wyposażyć swój punkt w terminal POS. Wielu klientów na pewno skorzysta z takiego rozwiązania, ponieważ wygodniej jest płacić czterocyfrową kwotę kartą, zatwierdzając ją pinem niż nosić tyle gotówki przy sobie.

Gdzie jeszcze preferowane są płatności kartą?

Inny punktem z dużym obrotem gotówki są sklepy ze sprzętem RTV i AGD. Sprzęt taki, jak i meble, potrafi kosztować wiele pieniędzy. Dlatego ważne jest, aby przyjmowane pieniądze były możliwie najlepiej zabezpieczone. Jak wiadomo, największe zabezpieczenie dają płatności przyjmowane w formie bezgotówkowej.
Dodatkowo należy pamiętać o kartach kredytowych. Wiele banków pobiera duże prowizje od wypłacania pieniędzy z kart kredytowych. Są one stworzone do płacenia nimi, dlatego wprowadzając w sklepie płatności kartą, klienci nie będą mieli problemów z dużymi opłatami.
Dbając o bezpieczeństwo, należy wybierać najlepsze rozwiązania, a terminale POS są jednym z nich.